Pardubice v Lučici…

16. července 1944 – SK Lučice – AFK Pardubice 0-9

Vedení klubu po spolupráci s Karlem Elexhauserem, t.č. zaměstnaného na poště v Okrouhlici, si na tradiční pout pozvalo silný divizní klub.

Karel, přezdívaný Lexa za AFK již od žáků. V roce 1937 v dresu vojenské jedenáctky Cáslav u nás hrál proti SOH.

Pardubický fotbal. klub se v roč. 1937 – 38 stal vítězem jedné skupiny divize českého venkova a postup do ligy prohrál s SK Kopisty.

Duba

Stětka – Sotola Boh.

Vankát V. – Beránek B. – Kankovský j.

Krepčík J. – Tomášek Jar. – Adamec Jan – Šotola M. – Pavlík J.

V 70. minutě Tomáška vystřídal teprve patnáctiletý Vašík Sotola , aby si zahrál po boku starších bratrů..

řídil sudí řehák, na lajnách mu pomáhali Jan Havel a Miloslav Pavlas, Vstup na krytou tribunu dvacet korun. Rychlou první pomoc zajištovali Václav Krepčík a Věra Vrzáková.

Společný nástup … Předseda klubu Bohouš Kruntorád vítá účastníky ..

Zleva: šotola M.,

Domácí brankář Duba s bekem B. Sotolou likvidují další útok hostí..
Zleva: Vedoucí inž. Doležal, Pospíšil J. , Novák L., Hauč L. , Skoda K. , Jung V., Holý Fr., Severa J., Elexhauserové Jar. a Karel, a Ujec K.

Za hráčem Skodou stojí jedenáctý do party Boh. Ríha, Protože v té době hrál profesioinálně za Slávii Praha nemohl být vidět. Ríha byl odchovancem AFK Pardubice , ale od roku 1943 již hraje ligu.

Fotodokumentaci zařídil kolínský Otto Kruntorád – rodák.